18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ 2019
 
 
              Çanakkale zaferi ve Şehitleri anma programı kapsamında 18.03.2019 pazartesi günü 10:00 Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenginin konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı jandarma Uzman Çavuş Muhammet KİRAZ yaptı.
 
              İlçemiz Karaman dağı mezarlığındaki şehidimiz Mehmet Serkan MEŞE'nin kabri başında kur'an-ı kerim okundu dua edildi.
 
              Hamidiye köyü şehitliği ve Konaklı Yusufoğulları şehitlik anıtlarına gidilerek kur'an-ı kerim okundu ve dua edildi. İlçemiz Jandarma Komutanlığı tarafından saygı atışı yapıldı.
         
              Yunus Emre Ortaokulu Konferans Salonunda devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yunus Emre Ortaokul Müdürü Oğuzhan SİNSİ yaptı. Öğrenciler tarafından günün anlamına yönelik şiir ve komposizyon eserlerini okudular. Lirik dans gösterisi ve Çanakkale geçilmez adlı tiyatro gösterisi sergilendi. Şiir ve Komposizyon yarışmalarında derece giren öğrenciler hediyelerini Kaymakamımız Sn İzzet Cem ESER, Belediye Başkan Vekili Mustafa AYNAOĞLU ve İlçe Jandarma Komutanı Müslüm DENİZ'den aldılar. 
         
            Programın sunuculuğunu Türkçe Öğretmeni Nazlı ALTUNELİ yaptı.
 
 
 
İSAY2 Galeri
 
 
 
 
Merkez Mah. Atatürk Bul.  No : 60 Çatalzeytin/Kastamonu
Telefon: +90 (366) 516 11 20 - Faks: +90 (366) 516 11 46 
E-Posta: catalzeytin@kastamonu.gov.tr